LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon i nxehti/ Sa do të shënojë termometri për ditën e sotme

24 Qershor 2022, 07:58, Sociale CNA
Vijon i nxehti/ Sa do të shënojë termometri për ditën e
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në orët e mëngjesit në veri dhe verilindje. Gjatë ditës do të kemi vranësira shtresore në zonën perëndimore dhe kthjellime.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-22°C gjatë ditës 31°C në veri deri në 31-35°C në zonat e ulëta.

Rajoni dhe Europa

Ishujt britanikë po ndikohen nga vranësira dhe reshje shiu, ndërsa Mesdheu vijon të jetë nën ndikimin e ajrit të nxehtë afrikan. Ballkani do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me stuhi lokale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga