LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tha se tentuan ta vrasin/ Rama i përgjigjet Salvador Kaçajt: Më kërkove takim…

23 Maj 2023, 18:43, Politikë CNA
Tha se tentuan ta vrasin/ Rama i përgjigjet Salvador Kaçajt: Më
Kryeministri Edi Rama

Mbrëmjen e 14 majit, kreu i PD-së, Sali Berisha dhe ish-kryebashkiaku i Shëngjinit, Salvador Kaçaj, denoncuan se ky i fundit ishte ndjekur nga një makinë pa targa dhe ishte qëlluar me armë, por kishte shpëtuar falë manovrimit të shoferit të tij.

Për këtë Berisha dhe Kaçaj akuzuan kryebashkiakun e Lezhës, Pjerin Ndreun dhe ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manjan.

Këtyre akuzave i është përgjigjur këtë pasdite kryeministri Edi Rama. Gjatë një takimi falenderimi në Lezhë, Rama tha se para se të niste fushata, Salvador Kaçaj kërkonte që ta takonte nëpërmjet Ndreut.

Por duke qenë se nuk arriti qëllimin, sipas kreut të qeverisë, ish-kryebashkiaku mashtroi Berishën duke trilluar tentativën e vrasjes.

“Pjerini na la pa thënë se si ishte puna e atij atentatit që i bëri bashkë me Ulsiun, Salvadorit.

Bashkia Lezhë u fitua pa pasur nevojë që ta hiqnin qafe Salvadorin. Para fushate, Salvadori i shkruante Ulsiut se donte të takohej me mua.

Salvadori shkoi mashtroi atë plakun, i tha që deshi të më vriste Ulsi Manja me Pjerin Ndreun”, deklaroi Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga