LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas humbjes në zgjedhje, Meta “urdhër” këshilltarëve të Partisë së Lirisë dhe opozitës

23 Maj 2023, 10:25, Politikë CNA

Pas humbjes në zgjedhje, Meta “urdhër”

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, pas humbjes në zgjedhjet e 14 majit, përmes një statusi ka urdhëruar këshilltarët e Partisë së Lirisë dhe opozitës që të nisin të bëjnë transparencën për gjithçka që ka ndodhur me buxhetin e bashkive.

Ai kërkon llogaridhënie për çdo para që do të shpenzohet nga sot e tutje në bashki.

Përfaqësues të opozitës dhe të Partisë së Lirisë tashmë janë këshilltarë në të gjitha bashkitë e vendit, ndaj ne duhet të përgatitemi që tani në mënyrë që transparenca dhe llogaridhënia të nisë që ditën e parë të konstituimit të këtyre Këshillave Bashkiakë.

Të nisë transparenca për gjithçka që ka ndodhur në të shkuarën me buxhetin e bashkive dhe llogaridhënie absolute për çdo para që do të shpenzohet nga sot e në të ardhmen”, shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga