LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krenohet Gazment Bardhi/ "Kaluam 2% të votave në zgjedhje"

22 Maj 2023, 23:00, Politikë CNA
Krenohet Gazment Bardhi/ "Kaluam 2% të votave në zgjedhje"
Gazment Bardhi

Partia Demokratike e vulës pati një rezultat turpërues në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Ajo nuk fitoi asnjë bashki, në garën për kryetarë rezultati që shumë i dobët. I tillë ishte edhe në garën për këshilltarë bashkiakë, pasi në shumë qytete PD e vulës dilte edhe forcë gjashtë apo e shtatë, madje në një bashki doli forcë e 11-të.

I tillë ishte rezultati për këshillin bashkiak të Kukësit. Por pavarësisht se rezultati i PD-së që mban vulën ishte i turpshëm, Gazment Bardhi, i cili sot drejton grupin krenohet pa “iu dridhur zëri”.

Bardhi tha në emisionin e Fevziut se kaloi 2% të votave në rang vendi.

“Keni qenë ju zoti Fevziu që më thatë se nuk do kaloni me 2% dhe ne e kaluam 2%. Kështu që nuk vë baste”, theksoi ai duke “rrahur kështu gjoksin” dhe duke shpërfillur braktisjen në masë nga shqiptarët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga