LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fevziu: Nëse thua për një dekadë rresht u blenë votat, je i paaftë

22 Maj 2023, 22:29, Politikë CNA
Fevziu: Nëse thua për një dekadë rresht u blenë votat,
Gazetari Blendi Fevziu

Gazetari Blendi Fevziu ka bërë një deklaratë të fortë, teksa foli për humbjen e opozitës në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Fevziu u ndal te argumenti i opozitës se zgjehdjet u blenë. Ai deklaroi në emisionin e Ylli Rakipit se nëse thua për një dekadë se votat u blenë, atëherë je i paaftë.

"Zgjedhjet patën probleme të barazisë. Nuk kishin vulën, siglën, financimin, u përçanë, nuk ishte emri i Berishës në koalicion. U fol për rritje rrogash në mes të fushatës nga qeveria që nuk është e ndershme. U la të kuptohej që nuk do të mbështeten kryetarët e bashkive që vijnë nga opozita. Por këto gjëra diheshin edhe më parë dhe opozita thoshte se do të fitonte.

Makineria shtetërore në puna ka qenë. Blerja e votës? Nuk e di. Këtë e thua një herë, dy herë, tre herë, por nuk mund të shtysh një dekadë me këtë. Ose je i paaftë pastaj dhe mos dil në zgjedhje. Blerja e votës nuk ndodhi të dielën mbasdite, ajo dihej. Një gjë edhe kur është e vërtetë, bëhet e pabesueshme kur thuhet kaq herë.  Një forcë politike nuk vjen dot në pushtet nëse nuk fiton Tiranën. Në Tiranë është diferenca 60 mijë vota", theksoi gazetari./ CNA.al 

Lajmet e fundit nga