LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama batuta për zgjedhjet në Bulqizë/ Një grua mori përpara burrat në vendin e trimave

22 Maj 2023, 16:51, Politikë CNA
Rama batuta për zgjedhjet në Bulqizë/ Një grua mori
Kryeministri Edi Rama

Kandidatja e PS-së, Festime Mjeshtri fitoi zgjedhjet e 14 majit në Bulqizë, pasi qytetarët i besuan drejtimin e bashkisë.

Pas fitores, kryeministri Edi Rama shkoi në veri të vendit për të falenderuar qytetarët, ku nuk i kurseu dhe batutat.

Kreu i qeverisë tha se një grua ka marrë përpara burrat në një vend burrash dhe trimash që tregonin bëmat e tyre nëpër klube.

“Në Bulqizë ku ishte bërë zakon të mendohej se ishte një vend burrash, një vend trimash që tregonin bëmat e tyre nëpër klube, për të cilët do të fliste më pas legjenda, fitoi një grua që i mori gjithë burrat përpara. Që tregoi se në këto komunitete njerëzit nuk janë më ndryshe se në komunitetet e tjera.

Historia e këtyre zgjedhjeve në qarkun e Dibrës është histori e jashtëzkaonsdhme ndryshimi, dy vendet më të karakterizuara nga mustaqet eimagjinare, do t’i drejtojnë dy gra. Jam i bindur që në drejtimin e tyre edhe Klosi dhe Bulqiza, do jenë në këto 4 vite në pararojë të ndryshimeve në komunitetet e tyre”, theksoi kryeministri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga