LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spartak Ngjela si fallxhor/ Parashikon fatin e PD-së dhe Berishës

20 Maj 2023, 18:05, Politikë CNA

Spartak Ngjela si fallxhor/ Parashikon fatin e PD-së dhe Berishës

Avokati Spartak Ngjela ka parashikuar fatin e Partisë Demokratike dhe kryedemokratit Sali Berisha.

Në një intervistë për mediat, Ngjela është shprehur se deputetët të cilët janë mbështetës të Berishës nëse e shikojnë "të zymtë" fatin e PD-së do të kalojnë sipas tij në PD-në e Lulzim Bashës.

Ngjela shtoi ndër të tjera se rikthimi i Berishën në politikë lidhet edhe me faktin se ky i fundit ka frikë sipas tij nga reforma në drejtësi.

Avokati u shpreh se Berisha nuk do të tërhiqet sepse ka frikën e "non-grates".

 “Pati një rrënim të madh në vota dhe pritej abstenimi dhe Rama që donte ta sabotonte se kishte frikë se mos mundeshin thellë këta se do Saliun. Ka një rrënim të portretit Sali. Abstenuan, nuk dolën në votime, çdo të thotë më vodhën. Ne dorë e ka Saliu, do tërhiqet? PD është parti e djathtë dhe të jesh i djathtë do të thotë të jesh nën influencën e SHBA, Saliu ka shpresë se mos shpëton “non -gratën”. Saliu nuk tërhiqet se ka frikën e “non-gratës”. Po këta që janë me Saliun dhe e panë që nuk kanë të ardhme, brenda 2-3 muajsh do kalojnë te PD zyrtare. Një njeri i mundur prej një dekade natyrisht që ka deviacioni në psikik, është dhe interesi i tij, se vuan shumë nga Reforma në Drejtësi. Erdhën 300 hetuesit të shohim se çdo bëjë SPAK", tha ai./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga