LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

GJKKO la Belerin në burg/ Reagon ashpër Greqia: Vendimi, kundër perceptimit evropian

22 Maj 2023, 17:57, Politikë CNA
GJKKO la Belerin në burg/ Reagon ashpër Greqia: Vendimi, kundër
Fredi Beleri

GJKKO vendosi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për kandidatin fitues të koalicionit "Bashkë fitojmë" për Himarën, Fredi Belerin.

Lidhur me këtë vendim ka ardhur një reagim nga Greqia. Është ministria e Jashtme greke, ajo e cila ka kundërshtuar me forcë lënien në burg të Belerit.

Ministria e Jashtme e Greqisë deklaron se vendimi i GJKKO-së është kundër ndjenjës së drejtësisë së publikut dhe perceptimit evropian të shtetit të së drejtës

“Zgjatja e paraburgimit të Fredi Belerit, tashmë i zgjedhur Kryetar i Bashkisë Himarë, është kundër ndjenjës së drejtësisë së publikut dhe perceptimit evropian të shtetit të së drejtës”, thuhet në reagim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga