LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video - Rama i bie sërish dajres/ “Harbon” dibranët pasi fitoi zgjedhjet

22 Maj 2023, 19:16, Politikë CNA
Video - Rama i bie sërish dajres/ “Harbon” dibranët pasi
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka nisur prej disa ditësh një tur falenderimi pasi fitoi zgjedhjet vendore të 14 majit me një rezultat të thellë.

Një ndër qytetet ku ai u ndal këtë pasdite ishte Dibra. Në mbyllje të takimit, pasi falenderoi qytetarët për votat që i dhanë, Rama mori në dorë një dajre.

Ai filloi t’i bjerë djares, ndërsa turma e të pranishmëve shpërtheu në duartroktitje dhe brohoritma.

Më pas, duke përshëndetur qytetarët, ai u largua nga Pallati i Sportit në Dibër.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që kreu i qeverisë i bie dajres. Vetëm pak ditë më parë, kreu i qeverisë i ra dajres live në emisionin e Blendi Fevziut./ CNA.al

Lajmet e fundit nga