LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama dhe Balluku japin lajmin/ Në fund të vitit hapet tuneli i Murrizit

22 Maj 2023, 20:31, Politikë CNA
Rama dhe Balluku japin lajmin/ Në fund të vitit hapet tuneli i
Belinda Balluku dhe Edi Rama

Kryeministri po zhvillon një takim me grupin e këshilltarëve socialistë të zgjedhur më 14 maj në Bulqizë dhe Dibër.

Gjatë këtij takimi, Rama dhe zv.kryeministrja Belinda Balluku dhanë një lajm të mirë për qytetarët.

Balluku u shpreh se deri në fund të vitit tuneli i Murrizit mund të hapet për lëvizjen e automjeteve.

“Ne duam ta hapim në fund të qeshorit. Në fund të qershorit të jetë hapja, pastaj të mbetet armatimi, kështu që besoj se nga tetori do hapet. Hapje e kam fjalën gërmime se gjithë problemi është gërmimi. Besoj që do hapet deri për vitin e ri, por ne themi që nga tetori do hapet”, u shpreh ajo.

Ndërkohë, kreu i qeveisë deklaroi se tuneli i Murrizit do të shkurtojë me 30 minuta distancën me kryeqytetin.

“Viti i ri hap projekte të reja. Ajo pastaj shkurton gjysmë orë rrugë”, theksoi Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga