LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ miraton rezultatin për 11 bashki

23 Maj 2023, 15:42, Politikë CNA
Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ miraton rezultatin për 11 bashki
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi

Komisioni Qendror Zgjedhor miratoi këtë të martë rezultatet e zgjedhjeve vendore të 14 majit në disa bashki të tjera.

Konkretisht në mbledhjen e sotme KQZ miratoi rezultatet për kryetarët e zgjedhur të 13 bashkive.

Ashtu sikurse rezultoi nga votimet, për Bashkinë Libohovë u miratua Leonard Hide, për Lezhën Pjerin Ndreu, për Poliçanin Adriatik Zotkaj, për Fushë-Arrëzin Hil Curri, për Vorën  Blerim Shera, për Divjakën Josif Gorrea, për Skraparin Adriatik Mema, për Pustecin Pali Kolefski, për Këlcyrën Klement Ndoni, për Tepelenën Tërmet Peçi, për Sarandën Oltion Çaçi, për Delvinën Besmir Veli dhe për Konispolin Ergest Dule.

Gjithashtu, për këto bashki u miratua edhe rezultati i zgjedhjeve për këshillat bashkiakë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga