LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorëheqje pas humbjes së thellë të opozitës?/ Topalli: Në zgjedhjet politike po

23 Maj 2023, 13:29, Politikë CNA
Dorëheqje pas humbjes së thellë të opozitës?/ Topalli:
Anëtarja e Kryesisë së PD-së, Jozefina Topalli

Anëtarja e Kryesisë së PD-së, Jozefina Topalli, ka deklaruar se dorëheqje duhet të ketë vetëm në zgjedhjet politike.

E pyetur se kush është përgjegjës për humbjen e thellë të opozitës në zgjedhjet e 14 majit, Topalli theksoi tri fakte.

Së pari, sipas saj, këto nuk ishin zgjedhje, së dyti, ajo u shpreh se pushteti nuk do të ndalet dhe se opozita nuk bëhet me modelin e ish-kryetarit të saj.

Gazetari: Kush është përgjegjës për humbjen e thellë më 14 maj?

Jozefina Topalli: E para, këto nuk ishin zgjedhje. E dyta, pushteti nuk do ndalet. E treta, opozita nuk bëhet me modelin e ish-kryetarit.

Gazetari: A duhet të ketë dorëheqje?

Jozefina Topalli: Në zgjedhjet politike po./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga