LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetët ia arrijnë qëllimit/ Miratohet kërkesa për rritjen e pagave

23 Maj 2023, 12:03, Politikë CNA

Deputetët ia arrijnë qëllimit/ Miratohet kërkesa për

Në Komisionin e Ekonomisë, pas shumë debatesh dhe përplasjesh është miratuar propozimi për rritjen e pagës edhe për deputetët dhe ministrat.

Rritja e pagave për deputetët dhe ministrat do të bëhet sipas koeficientëve. Në propozimin e sjellë nga qeveria nuk ishte parashikuar rritja e pagave për deputetët dhe ministrat.

Gjithashtu është miratuar edhe rritja e pagës për administratën./ CNA.al

Lajmet e fundit nga