LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korreshi revoltohet me kompanitë e dyshekëve/ "Vdiqa mor burrë i dheut, na grinë me telefonata"

23 Maj 2023, 14:35, Politikë CNA

Korreshi revoltohet me kompanitë e dyshekëve/ "Vdiqa mor

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me kompanitë telefonike që shesin dyshekë dhe e marrin vazhdimisht në telefon.

Në komisionin për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut ka kërkuar që këto kompani të mbajnë përgjegjësi.

I revoltuar ai u shpreh se “ata të dyshekëve e grinë në telefonata”.

“Nuk e di, a ju kanë marrë ju në telefon, na grinë ata të dyshekëve nëpër telefon. Edhe, vdiqa mor burrë i dheut.

Këta të telefonisë, a mbajnë ndonjë përgjegjësi për dyshekët, na grinë në telefon. E shoh që marrin për kategori të caktuara, për grupmosha të caktuara, për qytete të caktuara.

E shoh që krahas numrit të telefonit kanë edhe të dhëna të tjera", tha Korreshi./CNA.al

Lajmet e fundit nga