LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK rrëzon pretendimet/ Arben Ahmetaj nuk është nën hetim

27 Korrik 2022, 20:02, Politikë CNA
SPAK rrëzon pretendimet/ Arben Ahmetaj nuk është nën hetim
Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj

SPAK ka hedhur sot poshtë akuzat e ngritura nga opozita në lidhje me ish-zv.kryeministrin Arben Ahmetaj.

Teksa iu përgjigj kërkesës së "Report Tv", SPAK deklaroi se ndaj Ahmetaj nuk është person nën hetim për ndonjë vepër penale në kompetencë të Prokurorisë së Posaçme.

Kështu janë rrëzuar pretendimet e kryetarit të PD-së Sali Berisha, i cili tha se kryeministri Edi Rama liroi Arben Ahmetajn nga detyra e zv.kryeministrit dhe ministrit të Rindërtimit, për t’i dhënë mundësinë të arratiset.

Sipas tij, ish-zv.ministri do të largohej për shkak të aferës së inceneratorëve.

“Arben Ahmetaj, në vitin 2005, është arratisur disa vite në Rumani, ku kërkonte azil. Tani ai e liron nga detyra vetëm e vetëm që ai të largohet. Me këtë rast, unë i them Edi Ramës, se edhe në ata satelitët që ke porositur, të shkojë, do bëhet përgjegjës para shqiptarëve për këtë aferë dhe aferat e tij”, tha Berisha./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga