LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi me Bajram Begajn/ Yuri Kim, mesazh për Presidentin

27 Korrik 2022, 17:59, Politikë CNA
Takimi me Bajram Begajn/ Yuri Kim, mesazh për Presidentin
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim me presidentin Bajram Begaj

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas takimit që zhvilloi me presidentin Bajram Begaj.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ambasadorja amerikane uron sërish Begajn për detyrën si Kreu i Shtetit dhe e falënderon për angazhimin në partneritetin SHBA-Shqipëri.

“Urime sërish President Bajram Begaj dhe faleminderit për udhëheqjen dhe angazhimin tuaj të fortë ndaj partneritetit midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë! Krah për krah”, shkruan Kim.

Ndërkohë, pak më parë edhe Begaj dha një mesazh për takimin me ambasadoren, ndërsa partneritetin mes vendeve e cilësonte si më të vlefshmin në forcimin e demokracisë dhe prosperitetit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga