LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do t'u marrim pushtetin hajdutëve”/ Metës i shkon gjuha ku i dhemb dhëmbi

27 Korrik 2022, 12:28, Politikë CNA
“Do t'u marrim pushtetin hajdutëve”/ Metës i shkon
Ish-Presidenti, Ilir Meta

Ish-presidenti Ilir Meta, pas zhveshjes nga kostumi i Presidentit, ka nisur aksionin në Partinë e Lirisë.

Sot, në një deklaratë për mediat, ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur një vjedhës të pamëshirshëm.

Ndër të tjera është shprehur se kjo është një betejë për lirinë e çdo shqiptari, ndërsa nuk lë pa përmendur edhe burgjet.

Meta deklaroi se do t’u marrin pushtetin hajdutëve dhe do t’i çojnë në burg, duke u marrë të gjitha lekët që kanë vjedhur.

Kjo është një betejë për lirinë e çdo shqiptari. Garancia e vetme është Referendumi.

Do t'u marrim pushtetin hajdutëve, do t'i çojmë në burg dhe do t'u merren të gjitha lekët që kanë vjedhur

NA JEPNI FUQI, T'JU JAPIM LLOGARI”, është shprehur Meta në deklaratën e tij./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga