LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paralajmëron Sali Berisha/ "7 korriku ishte i pari, do të ndërmarrim stacione të tjera"

26 Korrik 2022, 19:56, Politikë CNA
Paralajmëron Sali Berisha/ "7 korriku ishte i pari, do të
Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka bërë një parlajmërim gjatë një takimi me disa intelektualë, në Tiranë.

Berisha tha se protesta e 7 korrikut ishte stacioni i parë, ndërsa theksoi se opozita do të ndërmarrë edhe stacione të tjera.

“Një stacion e kemi kapur me datën 7 korrik. Opozita është tashmë në këmbë. Qytetarët dhanë një mbështetje masive, por ajo është vetëm një stacion, stacione të tjera janë për t’u marrë.

Kam shumë dëshirë të dëgjoj mendimet tuaja, të dëgjoj opinionet. Ju jeni vokal, njerëz me fibër politike dhe me interesa të qarta në mbrojtje të interesit publik, me prononcime të qarta. E gjykova të mos kalojmë direkt në shkëmbimin e mendimeve për etapat e ardhshme”, theksoi kreu i PD-së./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga