LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Abuzime me postin e Presidentit/ Meta nxjerr veten zbuluar

26 Korrik 2022, 14:45, Politikë CNA

Abuzime me postin e Presidentit/ Meta nxjerr veten zbuluar

Ilir Meta ka konfimuar sot se ka shpërdoruar postin e Presidentin, dhe është bërë palë me Opozitën.

Nën temperatura 40 gradë, Meta ka nxjerrë zbuluar veten, njësoj siç bënte në kohën kur shkonte i dehur në emisionet televizive.

Ai ka rrëfyer planin që kishte bërë dhe që e kishte vënë në dijeni edhe ish-kreun e PD-së, Lulzim Basha, madje e kishte mësuar se si ta zbatonte.

“I thashë Lulushit eja këtu, mblidh opozitën se janë prishur rregullat e lojës, i thashë eja këtu se do merrem unë. Njerëzit do të t'i sjell unë, me organizimin merrem vetë. I thashë vetëm thuaju që Meta do të jetë prapë president, se presidenti do të zgjidhej, e ti do të jesh kryeministër. Do të ndihmoja demokracinë jo opozitën. I thashë këtë që Lulushi të dilte me rritje që të mbrohej presidenti dhe PD që e trajtonin ashtu siç e trajtonin. Dhe pastaj shpalli dhe ky doktorin 'non grata' dhe dy njerëz që aktrojnë dhe të tjerët që fryjnë sytë se xhepat i fryjnë shumë pak veta”, u shpreh Meta në një konferencë për shtyp./CNA.al

Lajmet e fundit nga