LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Basha, thikë pas shpine Berishës"/ Meta tregon prapaskenat, marrëveshja që i propozoi

26 Korrik 2022, 13:59, Politikë CNA

"Basha, thikë pas shpine Berishës"/ Meta tregon prapaskenat,

Ish-presidenti Ilir Meta sot gjatë një deklarate për mediat ka akuzuar ish-kreun e PD-së, Lulzim Basha, se ka punuar për shpalljen "non grata", të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sipas tij, Basha është angazhuar për të shpallë Berishën "non grata".

Po ashtu ai tregoi marrëveshjen që i ka ofruar Bashës, pasi Rama sipas tij prishi marrëveshjen e 5 qershorit.

“Angazhimi i Bashës për të shpallur Berishën 'non grata' ka qenë i hershëm e kam paralajmëruar që në shkurt.

Rezultatet i kanë kalkuluar në mënyrë inxhinierike dhe mafioze.

Kur Rama prishi marrëveshjen e 5 qershorit e kam thirr Lulushin, hajde këtu. Mblidh opozitën, të fillojnë protestat.

Organizimin e bëj unë. Vetëm unë do të jem sërish president, i zgjedhur nga Parlamenti, dhe ti do të jesh kryeministër.

Prishja e marrëveshjes së 5 qershorit ishte grusht shteti.

Patronazhistët sulmuan LSI-në, Lulushi dilte me rritje.

U bë një teatër, dy njerëz që aktrojnë”-tha ndër të tjera Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga