LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Partia e Lirisë, forcë e parë politike në opozitë?/ Përgjigjet Meta

26 Korrik 2022, 13:46, Politikë CNA
Partia e Lirisë, forcë e parë politike në opozitë?/
Ish-presidenti Ilir Meta

Ish-Presidenti Ilir Meta, gjatë konferencës për shtyp ka treguar se qëllimi i Partisë së Lirisë nuk është që të jetë forcë e parë politike në opozitë.

Sipas Metës, nuk ka konkurrencë me kreun e PD-së, Sali Berisha, ndërsa thekson se qëndrimi gjatë në opozitë të bën bisht të mazhorancës.  

“Nuk është ky problemi ynë se kush është parti e parë e opozitës, po të jesh për një kohë të gjatë në opozitë je bishti i mazhorancës. Nuk kam asnjë konkurrencë këto janë shpikje të kleptokracisë. Ftoj që çdo informacion dhe çdo denoncim që kanë ta sjellin tek Ilir Meta dhe te Partia e Lirisë", tha Meta./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga