LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ndante fitimet me mafian”/ Meta gjen fajtorin për dështimet e LSI-së

27 Korrik 2022, 11:32, Politikë CNA

“Ndante fitimet me mafian”/ Meta gjen fajtorin për

Ilir Meta, në një konferencë për media, ka sulmuar Lulzim Bashën, ish-kreun e PD-së.

Nga njëra anë sulmon Bashën dhe nga ana tjetër flet me fjalët e tij duke justifikuar dështimet e LSI-së.

Sipas Metës, qeveria ka rënë nga korrupsioni dhe zuri përfundi Bashën, që ishte shitur prej kohësh për të bërë fasadë opozitën që ndante fitimet me mafian.

“Jam këtu për t’u thënë se qeveria prej kohësh, keni qeveri prej letre që ka dhunuar një popull zemërluan dhe syshqiponjë, një popull ilirësh, por siç e kam paralajmëruar, qeveria kur ra nga korrupsioni dhe veprimet antikombëtare, kishte zënë për fundi Lulushin që ju u përpoqët ta bënit kryeministër.

Që ishte shitur prej kohësh për të bërë fasadë opozitën që ndante fitimet me mafian. Kohët kanë ndryshuar, nuk kam ardhur në ish-partinë e vjetër, por ju ka thirrur të gjithëve atje që në 2 mars me popullin e lirisë”, është shprehur Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga