LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “i hakërrehet” Ramës/ “Po përdor gjithçka për të mbajtur pushtetin”

26 Korrik 2022, 20:02, Politikë CNA
Berisha “i hakërrehet” Ramës/ “Po përdor
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka ngritur të tjera akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, gjatë një takimi me intelektualë.

Berisha tha se Rama nuk respekton asnjë parim dhe po përdor gjithçka për të mbajtur pushtetin.

Sipas tij, Rama po kalon nga skandali në skandal, njëlloj si të ishte nga suksesi në sukses, duke instaluar një regjim që nuk njeh ligje.

“Një gjë, kemi një kundërshtar, i cili nuk respekton asnjë parim. Përveç mendimeve të tij, dëshirave të tij, nuk ka respektuar këto 8 vitet e fundit asnjë marrëveshje. Dhe marrëveshjet me të që të gjitha janë përmbysur pas firmosjes. Por kështu ne nuk mund të shkojmë.

Ne po jetojmë instalimin e një regjimi që nuk njeh ligj, që nuk njeh asgjë, që përdor çdo gjë kundër kundërshtarëve, përdor gjithçka për të mbajtur pushtetin, kalon nga skandali në skandal sikur kalon nga suksesi në sukses, njëlloj”, deklaroi ish-kryeministri./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga