LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manjani flet troç/ “Lulzim Basha, politikan i vdekur dhe i paaftë”

26 Korrik 2022, 22:39, Politikë CNA
Manjani flet troç/ “Lulzim Basha, politikan i vdekur dhe i
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka sulmuar mbrëmjen e sotme ish-kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.

Teksa komentoi zhvillimet në frontin opozitar, Manjani tha në emisionin “A Krasta Show” se Basha është një politikan i vdekur dhe i paaftë.

“Problemi themelor s’është PD, as Berisha, por qeverisja e Edi Ramës, qeverisja më moniste që kemi pasur nga koha Adil Çarçanit. Basha humbi mundësinë për t’i dhënë publikut nevojën e politikanit të ri që do merrte stafetën për të çuar përpara, e humbi këtë mundësi. Kjo është arsyeja që kthehemi tek e shkuara. Këtë efekt e ka krijuar figura e tij. Basha është një politikan i vdekur. Politikisht është i mbaruar.

Gabimi i dytë i tij, ishte vendosja përballë Berishës dhe thelbit të Partisë Demokratike. Detyra e një lideri është të gjejë zgjidhje. Mund të vazhdonte të ishte në krah të Berishës, por ai është një politikan i paaftë. Problemi është te qeveria që kontrollon çdo gjë”, deklaroi ish-ministri./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga