LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta inkurajon bizneset të mos paguajnë taksat/ U jep shembullin e Irfan Hysenbelliut

27 Korrik 2022, 12:07, Politikë CNA

Meta inkurajon bizneset të mos paguajnë taksat/ U jep shembullin e

Ilir Meta i PL-së, ka sulmuar sërish ditën e sotme kreun e Doganave, Gent Gazheli, duke dalë në krah të Irfan Hysenbelliut.

Ashtu si një ditë më parë edhe sot, Meta që trumbeton revolucion antikorrupsion, ka sulmuar institucionet dhe ka marrë në mbrojtje Hysenbelliun që ka miliarda lekë taksa pa paguar dhe qindra-mijëra euro evazion fiskal.

Kështu ka zgjedhur Meta ta luftojë korrupsionin dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe. “Ujku qimen e ndërron, por zakonin se harron”.

Miliarda lekë taksa të papaguara nga Hysenbelliu dhe qindra mijëra euro evazion fiskal, për Metën janë normale dhe janë institucionet që kanë faj.

 “Performanca më e ulët në mbledhjen dhe shpenzimet e të ardhurave publike. Sepse i ka mbushur doganat me bubuzhela, patronazhistë që vjedhin të ardhurat që duhet të shkojnë për qytetarët në vend. 27% e ka Shqipëria nivelin e të ardhurave. 43% e ka Serbia. Është vjedhje. Ka një emër. Është vjedhja e Esatit. Këto janë reformat që ka bërë Esati. Shihni lajmet se ç'bëhet. Shikoni nepotizimin e doganave. Hapni sytë dhe ju si të tjerët, se as 20% nuk mblidhen të ardhurat për artikuj të caktuar që vijnë në dogana, se kanë bërë politikën e vjedhjes së shqiptarëve”, është shprehur Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga