LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta "çmendet" nga gazetarët/ Nuk kursen fyerjet për "pulën e parlamentit"

27 Korrik 2022, 14:13, Politikë CNA

Meta "çmendet" nga gazetarët/ Nuk kursen fyerjet për

Ish-presidenti Ilir Meta është shfaqur i tensionuar sot gjatë një deklarate për mediat, ku ndër të tjera është pyetur nga gazetarët edhe në lidhje me pretendimet e Autoritetit të Dosjeve, sipas të cilit një politikan I.M. ka qenë ish-bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Dhe që më pas ky emër është identifikuar nga mediat si Ilir Meta.

Meta gjatë fjalës së tij nuk ka kursyer edhe fyerjet për kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla, duke e cilësuar edhe si “pula e Kuvendit”.

Del e reagon pula e Kuvendit, një njeri pa dinjitet, del e u thotë shqiptarëve ne do të zbulojmë I.M. Turp e faqja e zezë.

Unë e kam respektuar gjithmonë. Por ca do të presësh me mesatare 5. Ju e patë ia nxorën studentët.

Kishte Lulushin se do e kishin larguar.

Por tani do të ndryshojnë gjërat, parlamenti do t'i kthehet popullit”-tha Meta.

Më tej, ai iu drejtua edhe gazetarëve me tone të forta, ndërsa tha se: “Më çmendet edhe ju gazetarët, po Tedi Blushi, po Tedi Blushi.

Tedi Blushi është Sekretari i Përgjithshëm, është bashkëthemelues i dy marsit”./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga