LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Politikani me inicialet I.M., me dosje”/ Reagon Nikolla: Rast tronditës, Kuvendi duhet të reagojë

27 Korrik 2022, 13:15, Politikë CNA

“Politikani me inicialet I.M., me dosje”/ Reagon Nikolla: Rast

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka reaguar në lidhje me letrën informuese nga ana e Autoritetit të Dosjeve, ku thuhet se politikani me inicialet I.M. figuron me dosjet, e Sigurimit të Shtetit.

Nikolla e cilësoi ngjarjen rast tronditës, ndërsa theksoi se Kuvendi duhet të reagojë.

“Autoriteti i Dosjeve flet per një politikan të lartë me inicialet I.M. që ka rezultuar i përfshirë në aktivitetin e Sigurimit të Shtetit. Autoriteti i Dosjeve ka nisur një letër, ku më vë në dijeni për përfshirjen e këtij politikani dhe kërkon ndërhyrje për veprime. Rasti është tronditës dhe Kuvendi duhet të reagojë patjetër, ndaj kam thirrur kryetarët e grupeve, kryetaret e komisionit të ligjeve, që i kam informuar mbi letrën e autoritetin. Identitetin me politikanin me inicialet I.M. Dua të falënderoj Autoritetin e Dosjeve për hetimin e pavarur dhe kurajën e adresimit të këtij rasti. Në respekt të ligjit s’mund të flas më shumë në këtë fazë”, tha Nikolla.

 

Lajmet e fundit nga