LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Futet në lojë bashkëpunëtori i sigurimit të shtetit/ Mediu “braktis” Metën

27 Korrik 2022, 13:10, Politikë CNA

Futet në lojë bashkëpunëtori i sigurimit të shtetit/

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka folur për mediat pas takimit në Kuvend me Lindita Nikollën, në lidhje me materialet Autoritetit të Dosjeve, ka thënë do të dalë me një qëndrim të qartë.

I.M., inicialet të cilat dolën dje në media, si bashkëpunëtor i sigurimit të shtetit, i përkasin Presidentit Ilir Meta.

Dhe nga deklarata e sotme, Mediu ka lënë të kuptohet se nuk do të jetë në krah të tij.

“Ato figura që kanë qenë të implikuara në të kaluarën, të cilët kanë dominuar në pjesën më të madhe në jetën publike e politike në 30 vjet në institucione të ndryshme mos jenë pjesë e një aktiviteti publik të lartë. Ngelet për ta vlerësuar. Do të flas me kolegët anëtarë të tjerë të grupit e kolegët e opozitës për të marrë një qëndrim më të qartë në raport me çështjen", ka  thënë Mediu, pas takimit me Nikollën./CNA.al

Lajmet e fundit nga