LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del lista e shokëve të klasës/ Ja kush janë me inicialet I.M. Njëri djali i Rexhepit, tjetri djali i oficerit të sigurimit

27 Korrik 2022, 17:18, Politikë CNA
Del lista e shokëve të klasës/ Ja kush janë me inicialet
Ish presidenti, Ilir Meta

Pas Deklarimit nga ana e Iliri Metës në një konferencë me gazetarët, se inicialet I.M janë të përhapura dhe vetëm në klasën e tij ka pasur tre të tilla, ka dalë edhe lista me shokët e klasës së ish presidentit.

Nëse i hedh një sy klasës me 20 nxënës, vërtet janë tre me inicialet I.M.

Dy prej tyre kanë emër mbiemër të njëjtë, por ndryshon vetëm atësia ndërsa i treti ka mbiemrin e ndryshëm.

Njëri e ka Ilir Rexhep Metaj dhe është ish-presidenti  dhe tjetri është Ilir Mero Metaj, djali i ish oficerit të lart të Sigurimit të Shtetit që ka arrestuar Fadil Pacramin ish vjehrin e Fatos Lubonjes, dhe ka qenë kryetar i Degës së Brendshme në disa rrethe të veriut. 

Fëmijët e ish oficerëve të lart të Sigurimit nuk bëheshin bashkëpunëtorë të Sigurimit se kishin baballarët në krye të tij.  

I vetmi Ilir Meta, i cili u kap në një vepër penale dhe që flitet se ka qenë bashkëpunëtorë është ish presidenti.  Për të kanë dalë disa dëshmi që ka qenë  bashkepuntorë.

Sa i përket I.M së tretë, ai e ka emrin Ilir Murati, duke bërë kështu që të bjerë si “kandidat’, sepse  Autoriteti I Dosjeve e ka çuar emrin e plot Ilir Metaj në Kuvend, pra ka referuar që bëhet fjalë për një person që quhet Ilir Metaj. 

Autoriteti i Dosjeve ka përdorur standardet e tij shkencore dhe provat që vërtetojnë katërcipërisht që personi në fjalë është ky që ka qenë president./CNA.al

Del lista e shokëve të klasës/ Ja kush janë me inicialet

 

Lajmet e fundit nga