LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja për spiunin I.M. / Spahiu vë para përgjegjësisë socialistët, bën paralajmërimin e fortë

27 Korrik 2022, 19:43, Politikë CNA
Dosja për spiunin I.M. / Spahiu vë para përgjegjësisë
Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka vënë para përgjegjësisë socialistët, pas publikimit të dosjes së politikanit të lartë shqiptar I.M., si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, person ky i aluduar si ish-presidenti Ilir Meta.

 Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Spahiu thotë se socialistët duhet t’u kërkojnë falje shqiptarëve që votuan 22 herë një spiun.

Ai paralajmëron se një ditë para zgjedhjeve të vitit 2025, do të publikohen dosjet e disa spiunëve të Rusisë dhe Serbisë nga Shërbimet Sekrete të vendeve aleate.

“- Socialistët duhet t’i kërkojnë falje popullit shqiptar që votuan 22 herë një spiun. Faji është i juaji, jo i spiunit.

- Një muaj para zgjedhjeve do të publikohen dosjet e disa spiunëve të Rusisë dhe Serbisë.

Por ketë rradhë jo nga Auroritetet Shqiptare por Shërbimet Sekrete të vendeve aleate.

Dosja e spiunit të vogël Ilir M*** është thërime krahasuar me ato çfarë do të publikojnë Shërbimet Inteligjente. Kjo thjesht pengon ligjërisht I.M. mos jetë më deputet.

- Duroni deri 2025. Ata i nxjerrin 1 ditë para zgjedhjeve,

Jo 1 ditë pas bie nga pushteti”, shkruan ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga