LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ka debat për votimin e ministrave/ PS rrëzon kërkesën e deputetëve demokratë

27 Korrik 2022, 19:18, Politikë CNA
Nuk ka debat për votimin e ministrave/ PS rrëzon kërkesën e
Salla e Kuvendit

Deputeti i PD-së, Lefter Gështenja, ka bërë të ditur se Kuvendi ka rrëzuar kërkesën e deputetëve demokratë për ndryshimet në qeveri.

Në një postim në "FB", ai shprehet se Rama s’mund të lejojë të dalë zbuluar para të vërtetave.

“Qeveria rrëzoi kërkesën e deputetëve demokratë për debat dhe kërkon të ndryshojë ministrat në heshtje të plotë. Arsyeja është e thjeshtë, Rama s’mund të lejojë të dalë zbuluar para të vërtetave, që largimi i disa ministrave lidhet me faktin se gjenden para arrestimit. Vjedhja e inceneratorëve dhe koncensionet nuk do kalojnë paq siç shpreson Rama!”, shkruan Gështenja.

Seanca për votimin e ministrave të rinj do të jetë nesër në orën 17:00./CNA.al

Lajmet e fundit nga