LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shembi Teatrin Kombëtar/ Berisha: Rama, shkatërrimtar i identitetit të Tiranës!    

27 Korrik 2022, 19:41, Politikë CNA
Shembi Teatrin Kombëtar/ Berisha: Rama, shkatërrimtar i identitetit
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka organizuar një takim për trashëgiminë kulturore, e cila është në rrezik, nga shembja e Teatrit Kombëtar te grabitja e Parkut Kombëtar të Butrintit nga qeveria e Edi Ramës.

Berisha deklaroi se Edi Rama është një shkatërrimtar i identitetit të Tiranës, i cili është identitet që rrezaton në të gjithë kombin.

Kreu i PD-së tha se Edi Rama shembi Teatrin Kombëtar me një urrejtje të paimagjinueshme.

"Çdo gjë këtu, në mënyrë të panevojshme përveç luftës kundër identitetit, babazisë dhe korrupsionit u zhdukën njëra pas tjetrës. Pas Enver Hoxhës, vjen Edi Rama. Edi Rama është një shkatërrimtar i identitetit të këtij qyteti, identitet që rrezaton në të gjithë kombin. Iu vërsul kundër vendimit që kishte miratuar vetë, me Kinema 17 nëntori, zhduku Teatrin me një urrejtje të paimagjinueshme. Po të shkosh në Paris, në një rrugë është Teatri romak, me tullë të kuqe, nuk është funksional, por është mjaft i ruajtur. Ky na e zhduku Teatrin. Sheshi, përveçse në Korenë e Veriut nuk gjen shesh kund të këtyre përmasave pa jetë. Me largimin e trafikut të duket sikur kursen pllakat e gurit."-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga