LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpopullimi i vendit/ Akil Pano tregon arsyet, ja pse shqiptarët po largohen

29 Mars 2023, 12:09, Politikë CNA
Shpopullimi i vendit/ Akil Pano tregon arsyet, ja pse shqiptarët po
Pastori Akil Pano

Pastori Akil Pano gjatë fjalës së tij në Konferencën “Shpopullimi ose zhbërja e Shqipërisë, nga "Doktrina Çubrilloviq" të "qeverisja Rama", ka folur për një nga plagët aktuale të shoqërisë shqiptare, largimin e shqiptarëve.

Pano është shprehur se shumica e familjeve shqiptare po largohen pasi shohin mungesën e shpresës, korrupsionin, mungesën e drejtësisë e të tjera.

Kush po largohet nga Shqipëria?

Familjet, dhe jo vetëm ata për bukën e gojës, por edhe individë që kishin mbërritur te një fashë e mesme.

Njerëzit po largohen për shkak të korruspionit dhe mungesës së drejtësisë.

Nuk kemi arritur të bëjmë dot diçka për të ndaluar këtë mekanizëm që funksionon si sahat”, është shprehur Pastor Akil Pano./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga