LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeajt i ikën 5 kandidatë/ Berisha: E kuptuan barrën e rëndë që merrnin mbi vete

28 Mars 2023, 20:29, Politikë CNA

Alibeajt i ikën 5 kandidatë/ Berisha: E kuptuan barrën e

4 kandidatë të grupit të vulës u tërhoqën nga gara për bashkitë në 14 maj dhe një tjetër nuk u regjistrua në KQZ.

Për këtë çështje ka folur mbrëmjen e sotme kryetari i PD-së, Sali Berisha.

Në një takim me qytetarët në Kuçovë, Berisha e cilësoi të sotmen si ditë të rëndësishme, pasi tha se kandidatët e Enkelejd Alibeajt kuptuan barrën e rëndë që “po merrnin mbi supe”.

Enkelejd Alibeaj ka të afërt kriminelë, në vend që t’i denoncojë dhe të distancohet prej tyre, ai i fsheh. Por ato ia dinë, Edi Rama e kap për sverku. Se mund të ndodhë, e ke, nuk ke ç’bën, e denoncon, e dënon dhe kaq.

Por në vend që të bëjë kët, sillet si sillet mbi demokratët. Ai tjetri do shkonte 6 vjet në burg, e mori Edi Rama nën sqetull. Në vend të bënte transparencë të plotë, të kishte kurajo dhe burrëri, bën lojëra në kurriz të demokratëve.

Sot është një ditë shumë e rëndësishme, një pjesë e kandidatëve u tërhoqën, e kuptuan se çfarë barre të rëndë merrnin mbi vete, duke ndihmuar Edi Ramën”, tha kryedemokrati.

Kujtojmë se deri më tani Enkelejd Alibeajt ka humbur 5 kandidatë, Gjergji Gjatën në Korçë, Sandër Markun në Lezhë, Bujar Vreton në Librazhd, Genc Doçin në Kurbin dhe Ibrahim Brukën në Vorë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga