LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sulmi ndaj “Top Channel”/ Reagon sërish Berisha, “i drejton gishtin” Ramës

28 Mars 2023, 20:04, Politikë CNA
Sulmi ndaj “Top Channel”/ Reagon sërish Berisha, “i
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur sërish në lidhje me sulmin me armë ndaj televizionit “Top Channel”, ku mbeti viktimë një roje.

Berisha “drejtoi gishtin” ndaj kryeministrit Edi Rama për këtë sulm, teksa kujtoi deklaratën e bërë kohë më parë nga ky i fundit që krimi “le të hajë kokat e njëri-tjetrit”.

Kryedemokrati tha në një takim me qytetarët në Kuçovë se në këtë mënyrë Rama i ka dhënë licensën vrasësve.

Më 14 maj ne duhet t’i japim një përgjigje të merituar regjimit që bazohet në krimin dhe drogën. Me lidhjet e tij të tilla, ky regjim ka krijuar pasiguri absolute te qytetarët shqiptarë. Njerëz të pafajshëm vriten, të tjerë plagosen. Para një jave u ekzekutua në banak, një nënë, një gjyshe që bënte dy punë për të mbajtur mbesën e saj.

Para 3 ditësh u ekzekutua në kabinë, tek rrinte tërë natën, turni i tretë, një roje, në një breshëri kundër një mediaje. Sigurisht kur kryeministri vendos si lajtmotiv ‘kokën ti hanë njëri-tjetrit’, kjo është licencë për të vrarë. Kjo është licencë për vrasësit. Kurrë një kryeministër nuk mund të thotë një gjë të tillë. Një kryeministër ka ligje, institucionin, ka policinë, dhe nuk le njerëz të vriten. Një kryeministër, që ata që kryejnë krime, urdhëron të shkojnë atje ku e kanë vendin, por jo të ekzekutojnë njëri-tjetrin rrugëve dhe të ekzekutojnë edhe qytetarë të pafajshëm me breshëritë e tyre.

Kur një kryeministër thotë ‘kokën ti hanë njëri-tjetrit’ ai i ka la duart. Rrugët, sheshet, lokalet janë në duart e krimit. Kur kryeministri i vendos tritol medieve, bandat e tjera guxojnë dhe shkrehin breshëri kundër tjerave. Dhe cili është qëndrimi në këtë rast? Cinizmi më ekstrem. Dje familjarët varrozën njeriun e tyre të pafajshëm që vdiq, që u ekzekutua në kabinë tek kryente detyrën. Sot si ngushëllim patëm nga ky cinik se; rendi sot është më mirë se kurrë. A ka cinizëm, përçmim më të madh ndaj qytetarëve se ky”, theksoi kreu i PS-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga