LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mblidhet Komisioni i Ligjeve/ Kandidatët për Avokatin e Popullit shpalosin platformat e tyre

29 Mars 2023, 11:37, Politikë CNA
Mblidhet Komisioni i Ligjeve/ Kandidatët për Avokatin e Popullit
Foto ilustruese

Është mbledhur Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut.

Gjatë mbledhjes kandidatët për Avokatin e Popullit po shpalosin platformat e tyre.

Kujtojmë se aktualisht janë 14 kandidatë për Avokatin e Popullit.

Lista me emrat:

Alket Jaupi

Bledar Dervishaj

Besim Ndërgjoni

Drita Avduli

Dardan Mustafa

Erald Aga

Endri Papajorgji

Edison Frangu

Robert Gajda

Lefterie Luzi

Sokol Hazizaj

Tartar Bazaj

Ilir Rusmali

Vitore Tusha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga