LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lista me emra/ Kandidatët e Partisë Socialiste për disa këshilla bashkiakë

28 Mars 2023, 23:03, Politikë CNA

Lista me emra/ Kandidatët e Partisë Socialiste për disa

Dje ishte afati i fundit për të dorëzuar listat e kandidatëve për bashkitë dhe këshillat bashkiakë në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Listat i kanë dorëzuar Partia Socialiste, koalicioni “Bashkë Fitojmë”, koalicioni “Aleanca Progresiste”, “Nisma Thurje” dhe PD e vulës.

Ne po sjellim më poshtë kandidatët për këshillat bashkiakë të PS-së për disa këshilla bashkiakë

Kandidatët e Konispolit:

1. Arianit Taka
2. Paola Ali
3. Proko Kote
4. Salihe Frëngu
5. Edlir Avdi
6. Majlinda Doda
7. Qemal Mulla
8. Liljana Rumani
9. Nevjan Pasho
10. Ilfane Abdyli
11. Feim Selmani
12. Jona Jupe
13. Feanc Bakalli
14. Alba Labi
15. Prokop Baçi
16. Aida Saliko

Kandidatët e Shijakut:

 1. Tauland Xheraj 
2. Lumturije Keçi
3. Sulejman Tola
4. Vjola Çyrbja
5. Bruno Guri
6. Suzana Domi
7. Mentor Kllari
8. Alkida Shahini
9. Igli Bardhi
10. Sonila Sinjari
11. Muhamed Miça
12. Erga Shkodra 
13. Kadri Metaliu
14. Mimoza Shahini
15. Mentor Xhamaku
16. Sara Keçi
17. Selim Norja
18. Jasmina Guzina
19. Klejdi Aliçkolli
20. Herva Nurka
21. Filip Gjoni
22. Adelina Elezaj

Kandidatët e Belshit:

1. Kujtm Dervishani
2. Aurjola Bezati
3. Bujar Bllogu
4. Naime Ibrahimi 
5. Aleksander Peqini
6. Klodjana Zdrava
7. Erjon Gjoshi
8. Irma Elezi
9. Nexhip Elezi
10. Romina Mema
11. Erjon Qafa
12. Aurela Hysa
13. Endri Pepa
14. Enkeleda Kullolli
15. Aleksander Idrizi
16. Ervina Meta
17. Avni Shtylla
18. Selima Gjolena
19. Denis Agolli
20. Anxhelina Lici
21. Marenglen Bali
22. Entela Dervishi

Kandidatët e Fushë – Arrëzit:

1. Afrim Ndoj
2. Tereze Dema
3. Jetmir Dedaj
4. Liljana Marku
5. Emil Musljaj
6. Mejlinda Ndrec
7. Aklin Lasjak
8. Alberta Peraj
9. Kastriot Prendi
10. Arina Simoni
11. Ervin Doda
12. Lindta Lleshi
13. Nazmi Pashkaj
14. Sugare Topjana
15. Jamarbër Sokoli
16. Elizabeta Lasku

 Kandidatët e Prrenjasit:

1. Haxhi Çollaku
2. Viturie Belba 
3. Xhek Nezha
4. Medi Hana
5. Flutur Haka
6. Luan Karriqi
7. Fatos Nezha
8. Bajram Pishkashi
9. Erdiola Leka
10. Rina Bogdani
11. Sami Agolli
12. Sadete Karriqi
13. Jetmir Çekrezi
14. Alma Kompula
15. Naeda Bogdani
16. Enis Karanxha
17. Kastriot Allko
18. Majlinda Belba
19. Ilir Kopaçi
20. Xhuana Skura
21. Resmije Hoxha
22. Kristina Bogdani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga