LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rinumërimi i kutive në Pukë/ 64 vota të Partisë Republikane i ishin regjistruar PDIU-së

24 Maj 2023, 19:31, Politikë CNA

Rinumërimi i kutive në Pukë/ 64 vota të Partisë

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve hapi këtë të mërkurë pesë kuti votimi për këshillin bashkiak në Pukë.

Kjo pasi Aleanca Demokristiane e Shqipërisë pretendonte se ka pasur parregullsi në procesin e numërimit.

Por pas rinumërimit, ka rezultuar se 64 vota të Partisë Republikane i ishin regjistruar PDIU-së.

Aktualisht numërimi ka përfunduar, ndërsa KAS është tërhequr për të marrë një vendim përfundimtar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga