LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konfirmohet lajmi i CNA/ Basha del në skenë, fillon takim me të rinjtë

24 Maj 2023, 17:09, Politikë CNA

Konfirmohet lajmi i CNA/ Basha del në skenë, fillon takim me të

CNA ka raportuar prej ditësh skemën e Lulzim Bashës për tu rikthyer në Partinë Demokratike, pas disa muajve pushime.

CNA tha se Basha po përgatitej për të zhvilluar një tur takimesh dhe analizash, ndërsa takimi i parë ishte planifikuar për ditën e sotme me të rinjtë e FRPD-së në një hotel në Tiranë.

Dhe kështu ka ndodhur. Basha ka nisur takimin me të rinjtë, duke u konfirmuar lajmi i CNA.

Humbësi serial i opozitës, i cili po mban peng vulën pasi ndau dhe përçau demokratët, po kërkon të rikthehet.

Edhe pse grupi i tij nuk mori as 5% të votave në zgjedhjet vendore, ai nuk po ndalet, por po kërkon të ndërtojë një imazh të ri pasi mashtroi shqiptarët duke thënë se ka dhënë dorëheqjen, ndonëse këtë nuk e bëri asnjëherë në mënyrë ligjore.

Dhe ky takim i sotëm është lëvizja e parë e Bashës, për të vijuar me takime të tjera në ditët në vijim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga