LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA paralajmëroi rikthimin e tij/ Zbulohet lëvizja e Bashës

24 Maj 2023, 10:50, Politikë CNA

CNA paralajmëroi rikthimin e tij/ Zbulohet lëvizja e Bashës

Ashtu siç CNA e ka paralajmëruar pak ditë më parë, ish-kreu i dorëhequr i PD-së, i cili në gjykatë figuron si kreu i Partisë Demokratike të vulës, Lulzim Basha, po përgatitet për të zhvilluar një tur takimesh dhe analizash.

Basha do të zhvillojë një takim me të rinjtë e FRPD-së në një hotel në Tiranë.

Lëvizja e mëparshme e Bashës që tregonte rikthimin e tij ishte ndryshimi i fotografisë në rrjetet sociale, ku vendosi logon e PD-së së vulës.

CNA paralajmëroi rikthimin e tij/ Zbulohet lëvizja e Bashës

Basha po shpreson të rikthehet në krye të PD-së duke mbajtur vulën, megjithëse nuk ka as 5% të votave dhe këtë e treguan fare qartë zgjedhjet vendore të 14 majit.

Skenari i tij është i qartë. Pas “largimit”, ai punoi për humbjen e opozitës dhe shkatërroi strukturat me qëllim që të rikthehej për të shpëtuar PD-në nga katastrofa.

Kujtojmë se CNA e kishte paralajmëruar këtë skenar që në 14 mars. Me një shkrim, CNA tregonte tentativën e Lulit, një humbës serial në politikë, për të rimarrë drejtimin apo për t’u shfaqur si kreu zyrtar i PD-së./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga