LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi takon senatorët amerikanë dhe Yuri Kim/ Partneriteti me SHBA-në, jetik për të ardhmen

23 Maj 2023, 22:14, Politikë CNA

Bardhi takon senatorët amerikanë dhe Yuri Kim/ Partneriteti me

Kryetari i Grupit të PD-së së vulës, Gazment Bardhi, takoi ditën e sotme senatorët amerikanë Chris Murphy, Gary Peters, si dhe ambasadoren Yuri Kim.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Bardhi përmes një postimi në “Twitter”, ku ka ndarë një foto me dy senatorët dhe ambasadoren.

Ai deklaron se partneriteti me SHBA-në është jetik për të ardhmen e vendit dhe forcimin e demokracisë.

“Ishte kënaqësi takimi me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters. Partneriteti i Shqipërisë dhe PD me SHBA është jetik për të ardhmen e vendit dhe forcimin e demokracisë. SHBA kanë qenë dhe do të mbeten përjetë miqtë tanë më të mirë”, shkruan Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga