LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vangjel Dulen nuk e mbajnë nervat/ Ikën nga studioja në mes të emisionit

23 Maj 2023, 23:01, Politikë CNA
Vangjel Dulen nuk e mbajnë nervat/ Ikën nga studioja në mes
Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule debatoi mbrëmjen e sotme me gazetaren Klodiana Lala për arrestimin e kandidatit fitues të opozitës për kryebashkiak në Himarë, Fredi Belerit.

Lala publikoi provat e pretenduara të Prokurorisë, ndërsa Dule i kundërshtoi ato.

Duke iu drejtuar me tone të ashpra hgazetares, kreu i PBDNJ-së u ngrit nga karrigia dhe iku nga studioja në mes të emisionit.

Pjesë nga debati në “Open”:

Lala: Prokuroria thotë pasi janë dorëzuar paratë është bërë arrestimi. Nëse do ishte për mua nuk Fredi Beleri nuk do të duhej të ishte kandidat

Dule: Nuk do qëndroj asnjë moment më tepër nëse nuk më lejoni të flas, nuk jam këtu për dekor.

Dule: Dëgjoj mendime se dikush nuk duhej të kandidonte se ka dyshime. Të gjithë mund të kenë dyshime për të gjithë.

Lala: Ka qenë i pandehur zoti Dule.

Dule: Faleminderit shumë, vijoni, bisedë të mbarë!

Eni Vasili: Nuk i ka hije një politikani si ju.../ CNA.al

Lajmet e fundit nga