LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arrestimi i Belerit ndez debat të ashpër/ Klodiana Lala “përplaset” me Vangjel Dulen

23 Maj 2023, 22:56, Politikë CNA

Arrestimi i Belerit ndez debat të ashpër/ Klodiana Lala

Një debat i nxehtë është zhvilluar mbrëmjen e sotme mes gazetares Klodiana Lala dhe kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule.

Gazetarja nxori në emisionin e Eni Vasilit dokumentet dhe provat e pretenduara nga Prokuroria, kundër Fredi Belerit, kandidatit fitues për kryebashkiak në Himarë, i cili ndodhet në burg.

Nga ana tjetër, Dule i cilësoi deklaratat e gazetares si të pavërteta dhe mashtrime.

Pjesë nga debati:

Dule: Gjendemi para një skandali. Unë nuk kam ardhur të dëgjoj përralla fëmijësh. Këta janë vegla, një pjesë nga kolegët tuaj. Këtu kemi një mashtrim publik. Më vjen keq, me këtë nivel gazetarie nuk… Kemi një mashtrim publik. Thotë pas dhënies së parave në lokal u bë arrestimi, mashtrim skandaloz. Zonja po mashtron. Nuk ekziston në dosje asnjë fakt i tillë. Arrestimi i Kokaveshit është bërë pas atij të Belerit.

Lala: Nuk e tha njeri ndryshe.

Dule: Arrestimi i Kokaveshit nuk ka asnjë lidhje me lokalin dhe të infilturuarin. Vendosni videon ta shikojmë.

Lala: Ju po më fyeni zoti Dule.

Dule: Nuk po më lë të flas./ CNA.al

Lajmet e fundit nga