LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti i 362 votave: Zgjedhjet u shkatërruan, në Kuçovë ka ndodhur një kasaphanë

24 Maj 2023, 11:23, Politikë CNA

Deputeti i 362 votave: Zgjedhjet u shkatërruan, në Kuçovë

Deputeti i 362 votave, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat ka folur për zgjedhjet e 14 majit ku ka denoncuar se ka pasur vjedhje dhe shkelje gjatë procesit zgjedhor, duke përmendur raste në Kuçovë.

Vasili tha se, zgjedhjet u shkatërruan dhe se është votuar në mënyrë të shumëfishtë.

Nuk pati identifikim biometrik. Zgjedhjet u shkatërruan. Votimi i shumëfishtë, njerëzit që votonin për të tjerët janë fakte që shkatërruan rezultatin e zgjedhjeve.

20 e ca milionë euro të investuar në KQZ u shkatërruan për identifikimin biometrik.

Majlinda Bufi shantazhonte votuesit, për të nuk ka pasur asnjë veprim, asnjë lëvizje për këtë krim zgjedhor.

Fredi Belerit i inskenohet një poshtërsi gjërash nga policia.

Drejtësia është e kapur. Kuçova është rasti konkret për manipulimin zgjedhor.

Çdo kuti votimi ka vulat e saj. Në Kuçovë elementët e sigurisë janë të shkatërruara.

Në Kuçovë ka pasur dhe votim ne grup. Nuk mund të pranohet rezultati zgjedhor në Kuçovë. Kjo është një kasaphanë zgjedhore”, tha Vasili./ CNA.al

Lajmet e fundit nga