LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dallëndyshe Bici paralajmëron zyrtarët e Kadastrës/ Kush shfrytëzon besimin e shtetit, ka punë me Prokurorinë

24 Maj 2023, 16:31, Politikë CNA
Dallëndyshe Bici paralajmëron zyrtarët e Kadastrës/ Kush
Drejtoresha e Përgjithshme e Kadastrës, Dallëndyshe Bici

Agjencia e Kadastrës Tiranë kallëzoi sot në SPAK Drejtorin e zyrës vendore të Kadastrës në Fier, Arben Voja dhe specialisten Shpresa Gjikondaj.

Lidhur me këtë padi ka reaguar drejtoresha e Përgjithshme e Kadastrës, Dallëndyshe Bici.

Ajo deklaron se Voja dhe Gjikondaj i kanë bërë shtetit një dëm prej 9.5 milionë lekësh, duke shpërdoruar detyrën.

Bici paralajmëroi zyrtarët e Kadastrës se nëse i shërbejnë vetes dhe jo njerëzve do të përballen me drejtësinë.

“Kam firmosur sot kallëzimin penal me akuzën 'Shpërdorim detyre' dhe 'Falsifikim dokumentesh' me pasojë dëmin e rreth 9.5 milionë lekëve në buxhetin e shtetit, për dy zyrtarë të DVASHK dega Fier, drejtorin dhe një specialiste. Grupet e kontrollit vazhdojnë verifikimet në çdo drejtori, e zyrë të ASHK. Ata që u shërbejnë qytetarëve kanë punë me mua. Kush i shërben vetes në dëm të njerëzve, duke shfrytëzuar besimin e shtetit, ka punë me Prokurorinë”, thuhet në reagimin e Bicit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga