LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pretendimet për manipulime/ "Bashkë Fitojmë" kërkon rinumërimin e votave për disa bashki

24 Maj 2023, 11:56, Politikë CNA
Pretendimet për manipulime/ "Bashkë Fitojmë"
Foto ilustruese

Koalicioni "Bashkë Fitojmë" ka kërkuar rinumërim votash në disa bashki.

Koalicioni ka kërkuar rinumërim në të gjitha kutitë e votimit në Bashkinë Rrogozhinë, për kryetarin, por edhe për Këshillat Bashkiakë.

Gjithashtu ka bërë kërkesë ankimore për Bashkinë e Kamzës, me pretendimin se në këtë bashki ka pasur një numër të lartë parregullsish.

Më tej ka kërkuar rinumërim të votave në Bashkinë e Kuçovës, dhe gjithashtu ka kërkuar pavlefshmëri në disa qendra votimi për Bashkinë e Krujës, Belshit.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” pretendon se janë manipuluar votat në zgjedhjet lokale të 14 majit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga