LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alibeaj mburr Tabakun/ “Ardhja e saj në krye të PD-së së vulës, i shërben riorganizimit”

24 Maj 2023, 16:00, Politikë CNA
Alibeaj mburr Tabakun/ “Ardhja e saj në krye të PD-së
Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj

Enkelejd Alibeaj, ish-kryetari i komanduar i PD-së së vulës ka shprehur mbështetjen kundrejt Jorida Tabakut për të qenë zëvendësuese e tij.

Ndonëse Tabaku nuk është gjë tjetër veçse një marionetë e Lulzim Bashës, Alibeaj e shikon të domodoshme komandimin e saj në krye të PD-së së vulës.

Sipas tij, situata anormale në të cilën ndodhet PD-ja e vulës e ka të domosdoshme ardhjen e Tabakut në krye të saj për të mos shkaktuar anarki.

“Nuk kam votuar për Bardhin se nuk kam qenë në mbledhje. Dua që statuti të respektohet. Sipas rregullores së Grupit Parlamentar duhet të jetë kryetari i partisë që të caktojë kreun e grupit. Kryetar nuk ka pas dorëheqjes sime.

Për hir edhe të anormalitetit në të cilën ndodhet PD, do të thosha po për Tabakun (në krye të PD), po për të mos lënë vakume. Të gjitha këto akte do të shërbejnë që sa më parë të nisë riorganizimi i PD. Zgjedhjet krijuan edhe një moment solidariteti të të gjithë mbështetësve të PD”, theksoi Alibeaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga