LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhjet vendore/ KAS hap kutitë e votimit, rinumërim në Pukë

24 Maj 2023, 18:38, Politikë CNA
Zgjedhjet vendore/ KAS hap kutitë e votimit, rinumërim në
KAS

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka vendosur këtë të mërkurë të hapë pesë kuti votimi për këshillin bashkiak në Pukë.

Kërkesa është bërë nga Aleanca Demokristiane e Shqipërisë, e cila ka dorëzuar prova në lidhje kutitë e votimit për të cilat kërkohet rinumërimi.

Ndërkohë në KAS po hapen kutitë e kërkuara dhe po verifikohen votat e gjendura në to.

Deri tani ka rezultuar se vota të Partisë Republikane i janë regjistruar PDIU-së së Shpëtim Idrizit.

Ndërkohë, procesi i numërimit është duke vijuar dhe pritet të shihet nëse do të ketë ndryshim të rezultatit përfundimtar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga