LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ahmetaj e quajti pronar të inceneratorit të Tiranës/ Si përgjigjet Veliaj

12 Shkurt 2024, 14:45, Politikë CNA

Ahmetaj e quajti pronar të inceneratorit të Tiranës/ Si

Kreu i i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një intervistë televizive është pyetur edhe për hetimet ndaj ish-zv.ministrit Arben Ahmetaj për inceneratorin e Tiranës.

Veliaj u përgjigj vetëm me një fjali dhe theksoi se mbështet drejtësinë për hetimet. 

Ndërsa për akuzat e Ahmetajt se kreu i Bashkisë së Tiranës është pronari faktik i inceneratorit të Tiranës, Veliaj tha: "Nuk kam asgjë për të komentuar për deklaratat e tij". 

Kreu i Bashkisë së Tiranës theksoi më tej se nuk ka asnjë problem me drejtësinë dhe asgjë për të fshehur në lidhje me këtë dosje./CNA 

Lajmet e fundit nga