LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Angelina Jolie fiton betejën ligjore ndaj Brad Pitt

23 Korrik 2022, 13:41, Lifestyle CNA
Angelina Jolie fiton betejën ligjore ndaj Brad Pitt
Foto ilustruese

Angelina Jolie ka fituar një betejë ligjore kundër ish-bashkëshortit Brad Pitt mbi kantinën e verës Chateau Miraval, ku u martua në vitin 2014.

Në vitin 2008 kur blenë vilën që rrethohej nga vreshtat, Angelina Jolie dhe Brad Pitt morën kontrollin e kompanisë së verërave roze. Por Jolie vendosi të shiste aksionet e saj gjigantit të pijeve Stoli, pas divorcit me Brad Pitt.

Kjo bëri që të vihen në lëvizje një sërë padish në SHBA, Francë dhe Luksemburg midis Pitt, Jolie, bizneseve të tyre përkatëse dhe partnerëve të ndryshëm të biznesit.

Pitt ishte kundër kësaj shitje dhe akoma aktori vazhdon të mbaje të njëjtin qëndrim në lidhje me këtë temë duke theksuar se një veprim të tillë ish-bashkëshortja e tij e ka bërë për hakmarrje.

Në gjyq Jolie paraqiti dokumente dhe letra dërguar në adresë të Pitt për ta vënë në dijeni të shitjes. Dhe ky veprim i siguroi asaj fitoren.

Por as Brad Pitt nuk ka ndërmend ta lërë me kaq çështjen, pasi avokatet e aktorit kanë deklaruar se Pitt do ta apelojë vendimin./CNA.al

Lajmet e fundit nga